Težak poraz Rudara u Virovitici

Lijepa i uspješna serija Rudara završila je ove subote na vrlo bolan i težak način kod Virovitice.  Pukla je petarda u mreži Rudara, a uz to dobivena su i dva crvena kartona pa to situaciju čini još gorom.

Da Rudar neće dobro proći na ovom gostovanju vidjelo se već na početku samog susreta kada nakon jednog  nesporazuma između M. Zadravca i vratara Končića u 6. minuti  do lopte dolazi domaći igrač Horaček koji kreće prema vratima Rudara i u „remplanju“  s igračem Karlom Zrnom  Rudara  pada, a sudac Matočec pokazuje na kazneni udarac i na iznenađenje  sveg  gledateljstva  pokazuje  crveni karton Zrni.  Siguran realizator kaznenog udarca  bio je Nikola Suvajac za domaće vodstvo od 1:0.

Bez obzira na igrača manje Rudar je taj koji je imao posjed lopte i gospodario terenom, ali bez nekih većih izglednih prigoda.

Drugi dio utakmice apsolutno je pripao domaćoj ekipi. Prvo su u 50. minuti preko Horačeka povisili rezultat na 2:0, a nakon što je 65. minuti M. Zadravec dobio drugi isključujući žuti karton, domaćin u 66. minuti povećava nakon kornera preko S. Kovača na 3:0. I tu počinje konačan raspad Rudara koji u završnici utakmice prima još dva zgoditka i to 70. minuti iz još jednog kaznenog udarca  kojeg zabija D. Kovač te u 84. minuti za konačnih 5:0 zgoditak postiže Marković.

Treba reći da Rudar u ovoj utakmici nije bio pravi, iako će se neki ljutiti na suce, recimo nisu sudili sjajno no nisu niti izravni krivci za ovaj težak poraz Rudara.

Svega  se nakupilo na ovoj utakmici. Rudar je u Viroviticu otišao s nadom da bi mogao nastaviti uspješnu seriju, no nedostatak vratara Rajfa, Mesarića s samo jednom pravom pričuvom Kevinom Nedeljkom i trojicom ozlijeđenih na klupi Radikovićem, Kuharom i Vinkom neki previše povoljan rezultat se nije ni mogao očekivati, ali isto tako nitako uvjerljiv poraz.

Svakako moramo pohvaliti i navijače koji su došli s dva kombi vozila bodriti igrače Rudara i to su zdušno radili pjesmom tijekom utakmice.

U sljedećem kolu u subotu Rudaru u goste dolazi vrlo jaka ekipa Tehničara, koja samo bod zaostaje za ekipom Rudara, te se za tu utakmicu treba jako dobro pripremiti jer ovo što smo vidjeli danas u Virovitici može donijeti samo još jedan poraz. Zato laporniki glave gore  te navijačima pokazati da je ovo bio samo jedan loš dan. I sigurno je da ovako malen kadar igrača neće biti dovoljan da se iznese ova dugačka trećeligaška sezona te će i na tom polju uprava morati nešto poduzeti. I to čim prije.

Treća HNL Sjever  2019/20, Virovitica, SRC VEGEŠKA,  19.10.2019., 9.kolo

VIROVITICA – RUDAR  5:0(1:0)

Suci:Dario Matočec, Ivan Iveljić, Matej Mađerić, Dino Sabljić  delegat: Goran Lučić

Gledatelja: 200

Strijelci: 1:0 6′ Suvajac(KU), 2:0 50′ Horaček, 3:0 66′ S. Kovač, 4:0 70′ D. Kovač(KU), 5:0 84′ Marković

VIROVITICA: Tomljanović, Blažević(73′ Reščić), D. Kovač, Crvenka, Suvajac(62′ Čubelić), Duvnjak, Mikičić, S. Kovač, Radović, Horaček( 77′ Marković) pričuve: Mudrovčić, Marković, Jularić, Čubelić, Puškarić, Reščić Sinjaković, trener: Vjekoslav Vučeta

RUDAR: Končić, Šardi, Antolović(52′ Nedeljko), A. Zadravec, Šoltić, P.Pintarić, Novak, M. Zadravec, Slunjski, Zrna, E. Pintarić pričuve: Kuhar, Radiković, Nedeljko, Vinko trener:  Dražen Škvorc