Sokolu bod u srazu s dobrom ekipom Hodošana

Nakon dvije  teške utakmice, u kojima  je Sokol doživio teške poraze, onaj u Pribislavcu 2:3 kada su domaćini pobijedili u zadnjim sekundama, te onaj u Palovcu od posljednje plasiranog  Dinama čak 0:7 , domaća utakmica u Vratišincu pokazala je svjetlo na kraju tunela i vraćanje  momčadi Sokola na puteve dobre igre i završetak polusezone s budućnosti u 1. MNL.

Unatoč tome što Sokoli nisu osvojili tri boda pokazali su da su najjači kada je to najpotrebnije, protiv najjačih, a ponekad loši rezultati samo su trenuci nedostatka sreće u igri.

Pred 100 gledatelja, po dobrim vremenskim uvjetima za ovo doba godine, Sokoli su imali posjed lopte, kreirali su akcije, te napade kojima je nedostajala samo realizacija u završnici.

Gosti iz Hodošana su tu domaću neefikasnost pokušali  riješiti u svoju korist, brzim kontranapadima i tako iznenaditi  Sokole. Unatoč dobrom prvom poluvremenu Sokola, gosti su ti koji u nastavku u 52. minuti  rade korak više i postižu zgoditak za 0:1. Nikola Talan niskim prizemnim udarcem  šalje loptu u mrežu nemoćnog domaćeg vratara.

Slijedi čisti „zicer“ ove sezone začaranog Aleksandra Vinceka no od poravnanja ništa. Iz blizine promašuje vrata danas odličnog gostujućeg vratara Dejana Mlinareca. Još jedna prigoda za Vinceka nakon ubačaja iz kornera, pa promašaj Tomislava Šafarića. I tako sve do 77. minute kada sudac Igor Križarić pokazuje na bijelu točku, a siguran realizator za poravnanje na 1:1, bio je  Tomislav Šafarić.

Bio je to i krajnji rezultat utakmice, koja je pokazala da u ligi nema slabih protivnika i da svaki može sa svakim. U idućem kolu Sokol je  gost kod vrlo snažne ekipe Graničara iz Kotoribe.

(tekst: S. Obradović,  A. Horvat,  foto Tin Tomanić)