Sokol ispao iz kupa – u ruletu jedanaestereca bolja Croatia iz Orehovice

Loš niz Sokola nastavio se i kup utakmici gdje su na jedanaesterce izgubili protiv drugoligaša NK”Croatie” Orehovice. Ovaj put nije nedostajala samo sreća, nedostajala je i prava igra. Nije bio loš ulazak u utakmicu za goste iz Vratišinca, zabili su već u 13. minuti, Horvat Nino riješio se dva igrača, bio je brži i spretniji i pogodio za 0:1. Nije prošlo 3 minute i gosti izjednačuju. a zabija Hanžeković Mateo. Do kraja poluvremena loša igra Sokola, kontra napadi igrača Croatie koji su svojim brzim igračima opasno prijetili gostujućem vrataru Kovač Patriku koji je imao par dobrih obrana.

Nakon odmora trener Sokola Škvorc Dražen pobjedu traži u svježim igračima, u igru ulaze Leško Nino, Hertarić Luka i Podvezanec Emanuel. Vidjele su se promjene u igri Sokola no neuspješno za postizanjem pogotka.  Dobro je radila obrana Croatie svoj posao, a ta obrana je vidljivo pala nakon izmjena njihovih dobrih igrača strijelca Hanžeković Matea i Hunjadi Marka. Osjetili su Sokoli pad u njihovim redovima, prijetili su jače, ali i dalje neuspješno, a to su domaćini kaznili u 80. Minuti pogotkom Lehkec Filipa za velikih 2:1 i vodstvo Croatie.

Sokoli rade svoje zadnje izmjene, u igru ulaze dva juniora Cerovec Matija i Vinko Patrik. Slali su Sokoli loptu u šesnaesterac Croatie,  čiji je golman Patarčec Krunoslav imao dobra izlaženja, svaku situacija ispratio je kako treba, ali 90. minuta bila je kobna za njega kada izmjena Patrik Vincko u silnoj gužvi pred golom uspijeva poslati loptu u mrežu za 2:2. Lopta je jedva “na knap” prošla kroz crtu i sudac je pokazao na centar, što je bila dobra odluka.

Nakon uzbudljive završnice, ruletom jedanaesteraca bolji su bili domaćini. Za njih zabijali su redom igrači sa brojem 11,7,10,6,15 dok broj 4 nije postigao zgoditak. Kod gostiju iz Vratišinca zabijali su 18,3,8 i 14 a nisu zabili 19 i 21.

NK”Croatia” sada u kupu nastavlja svoju priču sa NK”Nedelišćem” a NK”Sokol” nastavlja prvenstvo gdje im za vikend u goste dolazi jaka NK”Mladost” iz Svete Marije.