Sokol gubio pa vodio i na kraju osvojio prvi povratnički bod u 1. MNL

Sokoli su svoje prve bodove upisali protiv Jedinstva iz Gornjeg Mihaljevca, iako nisu osvojili sva tri boda, ovaj put su pokazali puno više nego u prvom kolu kada su izgubili protiv BSK (Belica).

U prvom poluvremenu Sokol je složenim akcijama pokušavao postići pogodak no kako je u završnici akcija bilo problema, svojim izvrsnim i brzim kontrama Jedinstvo dva puta zabija za vodstvo. Prvi put nakon 25 minuta , zabio je Ladić Mihael. Nakon toga je u 35. minuti glavni sudac Velđi Dario pokazao na bijelu točku nakon igranja rukom gostujućeg igrača. Golman Jedinstva Mihalić Patrik brani jedanaesterac, no odbijenu loptu izvođač jedanaesterca Mikolaj Marko poravnava u gol za 1:1.

Drugi put gosti ulaze u vodstvo nakon odličnog probijanja sa bočne strane, driblinga te nabacivanja gdje je na pravom mjestu Horvat Nikola. Bila je to  38. Minuta i neobranjivo za Žagar Davora, golmana Sokola. Ostalo je još 7 minuta i Sokoli su imali zadatak prije odmora izjednačiti, a to su i uspjeli. Jambrošić Nino u velikoj gužvi pred golom Jedinstva uspijeva iskontrolirati loptu i zabiti za 2:2.

Gostujući trener radi na poluvremenu čak 3 zamjene dok domaćin Škvorc Dražen ostaje u istom sastavu. Preokrenuli su tada Sokoli utakmicu, u 63. minuti Vincek Aleksandar u srazu je jedan na jedan sa golmanom. Čini se da je golman uspio blokirati i udarac i Vinceka, ali lopta nesretno prolazi ispod njega i lagano prelazi preko crte za 3:2 za veliko slavlje Sokola i navijača.

Stali su tada malo Sokoli, pokušali kontrolirati igru, a trener Jedinstva napravio je svoju četvrtu dobitnu izmjenu. Igrač – trener ubacio je sam sebe i već nakon minute asistirao igraču Borko Mihaelu za 3:3 u 72 minuta. Nakon tog izjednačenja Sokoli su bili bolji, željeli su tu pobjedu, ulaskom svježih igrača pokušavali su brzim akcijama nešto napraviti, zabiti za to vodstvo i prvu pobjedu u 1.MNL, no nije išlo.

Na kraju zadovoljavajući rezultat za obje ekipe, Jedinstvo koje je na teškom gostovanju izvuklo bod i Sokoli koji su nakon poraza pokazali zube i nagovijestili suparnicama da ih čekaju teške utakmice u Vratišincu pred domaćom publikom Sokola.

Pred Sokolima je sad utakmica sa subotnjim terminom, putuje se u Macinec kod NK”Centrometala”  te je nakon jednog poraza i jedne neriješene vrijeme i za jednu pobjedu. Idemo redom kažu Sokoli!

IZMJENE:

NK”SOKOL”

61. minuta  Hertarić Luke umjesto Horvat Nino
61. minuta Podvezanec Emanuel umjesto Božić Mihael
78. minuta  Rukljač Nino umjesto Bistrović Mišel
82. minuta Leško Nino umjesto Šafarić Tomislav

NK”JEDINSTVO”

46. minuta Novak Dejan umjesto Borko Marin
46. minuta Borko Mario umjesto Trtinjak Leon
46. minuta Golub Dejan umjesto Novak Mario
71. minuta Trtinjak Roman umjesto Horvat Nikola

(tekst Antonio Horvat, foto Tin Tomanić)