Šokantno u Vratišincu – Spartak poveo u 90. minuti, Sokol izjednačio u sudačkoj nadoknadi!

Ove nedjelje u Vratišincu susrele su se dvije momčadi koje nemaju upisanu niti jednu pobjedu u 1.MNL, NK”SOKOL” i NK”SPARTAK” Mala Subotica. Upute trenera na obadvije strane bile su slične, napasti od početka, zabiti čim prije gol, pokupiti sva tri boda i prvu pobjedu.

Kao u zadnjim utakmica Sokoli su počeli odlično, prvo promašuje Šafarić Tomislav kada ubačenu loptu šalje malo preko grede vratara Spartaka Gregorinčić Danijela, svoju prvu izglednu šansu promašuje nakon toga i Aleksandar Vincek, falilo je malo preciznosti u završnici i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Gosti na poluvremenu rade jednu izmjenu, u igru ulazi Zadravec Patrik umjesto Blažon Marka, nešto kasnije i trener Sokola u igru šalje Bistrović Mišela koji je podigao malo više napadački igru. Spartak na sredini drugog poluvremena uspijeva zabiti gol i šokirati domaću publiku. No „vodstvo gostiju“ trajalo je kratko jer glavni sudac Srnec Dario dosuđuje zaleđe. Gosti smatraju da je to bila velika nepravda i u protestima pokušavaju razuvjeriti pomoćnog i glavnog suca da je gol postignut regularno.

Sokol nastavlja igru i pojačava tempo pa tako Vincek Aleksandar ima svoju prvu gredu, a nakon te akcije Horvat Alen glavom također pogađa stativu dok Vincek Aleksandar odbijenu loptu šalje pokraj gola. Bila je ovo dobra utakmica za gledatelja u kojoj su nedostajali samo golovi no za to su se prvi pobrinuli gosti opet šokirajaći domaćina i u 90. minuti zabijaju za ogromnih 0:1 i veliko slavlje Spartaka.

Činilo se tad, kad je počela sudačka nadoknada, da je Spartak prva ekipa nakon dužeg vremena koja je uspjela osvojiti sva tri boda u Vratišincu, ali korner koji su napravili u 90+2, koštao ih je pobjede kada Mišel Bistrović šalje loptu u mrežu za 1:1. Izjednačujući rezultat bio je za sve dobar s obzirom na završnicu utakmice.

U igru kod Sokola do kraja su ušli još Leško Nino umjesto Vincek Aleksandra, a kod gostiju Halić Hrvoje ulazi umjesto Goričanec Davida, Lončarić Antonio umjesto Halić Denisa i Kolarić Matija umjesto Jurčec Dominika. Sljedeće kolo Sokol gostuje u Podturnu.