Razbijena glava i prosvjedi gostujućih navijača u Podturnu – u gruboj utakmici Sokol opet ostao bez bodova

Sokoli su nastavili svoj niz izgubljenih gostovanja i u Podturnu te rezultatom 2:0 ostali sa istim brojem bodova odnosno na zadnjem mjestu 1. MNL.

Pred oko 250 gledatelja te velikom potporom gostujućih navijača iz Vratišinca, u vrlo borbenoj utakmici Sokoli su u 30. minuti primili prvi pogodak.  Mučić Davor bio je najspretniji u gužvi šesnaesterca te zabija za 1:0. Sudac je dopustio grublju igru puštajući prednost te tako malo podignuo tenzije što u igri što na klupi. Domaćin Podturen se u toj grubljoj igri bolje snašao, te je igru Sokola uspio polako razbijati, a glavni sudac Filipić Matija reagira tek u 35. minuti kada pokazuje na bijelu točku. Ovčar Nikola ruši Horvat Ninu u samom šesnaestercu, a niz promašenih penala u redovima Sokola nastavlja se i u ovoj utakmici. Ovaj put promašila je ljevica Sokola Horvat Alen, odnosno izvrsni Kolar Dino brani mu udarac.

Kazna za promašenom prilikom slijedi nakon minute igre, a Mučić Davor polako se pretvara u noćnu moru Sokola zabivši za 2:0. Odličnim pogocima Mučić Davor ipak stavlja mrlju na svoju igru u Podturnu. Prema riječima delegata bio je to „bezazleni“ skok u kojem su sudjelovali Munđar Nikola i Mučić Davor, ali prema onome viđenom na terenu ovaj „bezazleni“ skok je bio za crveni karton, ali Mučiću je dodijeljen samo žuti. Munđar Nikola morao je napustiti igru zbog krvarenje koje se nije moglo zaustaviti, a nakon utakmice otišao je na hitnu gdje mu je snimljena glava zbog potresa mozga, a rana zašivena.

Nije se dobro snašao glavni sudac u ovoj situaciji, veliki prosvjedi bili su na gostujućoj klupi, igra je stala na par minuta, gostujuća publika je poludjela zbog nepravde koja se dogodila pa tako u jednom trenutku u teren je ubačena baklja koju su igrači Sokoli brzo vratili izvan ograde i sudac pokazuje na nastavak igre. U ovom trenutku sudac šalje momčadi u svlačionice ne bi li se tenzije na poluvremenu smirile. U nastavku Škvorc Dražen radi prisilnu izmjenu za Munđar Nikolu te ulazi Rukljač Nino.

45 minuta koje su bile pred nama donosilo je zanimljivu utakmicu, Sokoli koji su lovili rezultat te Podturen koji je htio čim prije sve riješiti. Sada su Sokoli krenuli u duele nešto čvršće što se pokazalo možda formulom za pogodak u ovakvoj utakmici, malo teži prekršaj radi Jambrošić Nino nad Mučić Davorom, ali sa svojim sudačkim tempom sudac niti sad ne pokazuje žuti karton. Da je ovo bila utakmica visokih tenzija te lošeg pristupa suca pokazuje i situacija negdje u 50. minuti. Iza leđa glavnog suca Mučić Davor glavom udara Mikolaj Marka no to ni glavni, ni pomoćni sudac, ni delegat nisu vidjeli, dok Mikolaj ležeći na podu traži pomoć fizioterapeuta.

Stala je igra Podturna nakon 50. minute i Sokoli su pokušavali zabiti no izvrsni vratar Podturna nije dozvolio da lopta uđe u njegovu mrežu, bio je najviši na svakom korneru, svaku loptu ispratio je do kraja te prima najviše zasluge za neprimljen gol u ovoj utakmici. Kako se bližio kraj utakmice nakon uvođenja igrača koji bi mogli zabiti gol, Lipović Goran, Leško Nino te Božić Mihael, trener Sokola radi izmjenu u kojoj pokušava sačuvati igrače od crvenih kartona,te iz igre izlazi požutjeli Mikolaj Marko. Isto radi i trener Podturna i vadi van Mučić Davora, strijelca jedinih pogodaka, bila je to 82 minuta.

Teška utakmica za Sokole i njihove navijače, zaslužena pobjeda domaćih, a taj crni niz od neriješenih i izgubljenih utakmica nikako da se prelomi jednom velikom pobjedom koja bi dala samopouzdanje ovoj momčadi. Prilika za to je sljedeći vikend kada u Vratišinec dolazi ekipa iz Goričana, jaka  NK”Trnava”, a NK”Podturen” gostuje kod NK”Hodašana”