Podturen novi županijski prvoligaš!

Bratstvo nije uspjelo ponoviti dobru igru iz Podturna pred svojim gledateljima. Na igralištu u Jurovcu koje broji tristotinjak stanovnika, pred oko 600 gledatelja u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve županijske nogometne lige Podturen je pobijedio Bratstvo 1:0 i plasirao se u 1 ŽNL.

01

01a

U utakmici koja je bila dostojna samo ambijenta na kraju su se veselili gostujući igrači Podturna zajedno sa svojim navijačima koji se zovu “KRVAVI” i to zbog jednog pogotka koji je pao u ranoj fazi utakmice.

02

02a

Bratstvo je primijenilo recept iz prošle utakmice, branilo se i pokušavalo na kontre , a Podturen je bio taj koji je nakon 2:2 iz prvog susreta morao ganjati rezultat. To im je uspjelo već u 8. minuti nakon solo akcije najboljeg igrača Matije Petaka koji je prošao dva domaća igrača i dodao loptu Drvoderiću koji neometan s deset metara pogađa gol domaćeg vratara Perčića.

03

Domaći igrači nisu znali kako zaustaviti Petaka kojeg je ovaj put trener Bujanić postavio u sredinu iza napadača i tu je pravio nered u domaćoj obrani. Nakon primljenog gola Bratstvo pokušava izjednačiti, ali u jalovoj igri gotovo da ne stvaraju šanse, a Podturen prijeti iz kontri. Jedna je umalo završila u mreži kada Petak odlično puca s dvadesetak metara i pogađa prečku u 42.minuti.

04

Na poluvremenu gledatelje zabavaljaju mažoretkinje iz Svetog Martina na Muri i izgleda da su malo probudile domaće nogometaše. U drugom dijelu u igru ulaze nova pojačanja Biškup i Frančić i trener domaćih Posavec sve karte baca u napad. U pet minuta nastavka dvije izgledne prilike Bratstva. Prvo u 47. minuti napadač Zubčić  prolazi mladog Ovčara, ali gostujući vratar Kolar dobro reagira i skreće loptu u korner. U 50.minuti jak šut Biškupa završava tik preko vratnice. Podturen i dalje čuva povoljan rezultat i zamalo povisuje kad u jednoj kontri Horvat povratnom loptom u 64. minuti pronalazi Golubića koji dobro puca ali lopta prolazi pored same stative.

05

A onda se u tri minute sve prelomilo. U 66. minuti novopridošlo pojačanje iz Šenkovca Dalibor Frančić robusni napadač, na pas Biškupa sa desetak metara promašuje u izglednoj prilici. Tri minute kasnije u 69. minuti na sredini igrališta pravi bespotreban faul i sudac Igor Križarić pokazuje mu drugi žuti,a time i crveni karton.

06

Time je osakatio svoju ekipu koja je bila u rezultatskom minusu. Igra se još više zaoštrila i prvoligaški sudac Križarić počeo je nemilice dijeliti žute kartone. Trener domaćih Kruno Posavec u napad šalje i Kočilu i dugim nabacivanjima pokušavaju doći bliže golu danas sigurnog vratara Podturna Dine Kolara.

07

Međutim igračima domaćeg Bratstva ništa nije polazilo nogom da bi u 87. minuti ostali bez još jednog igrača. Podturen je krenuo u još jednu kontru i na sredini igrališta domaći igrač Marceković rukama hvata gostujućeg igrača Radovana i dobiva direktni crveni karton.

I sa dva igrača manje Jurovčani se ne predaju , a duge lopte lako otklanjaju obrambeni igrači Podturna koji u jednoj kontri u sudačkoj nadoknadi preko Petaka ne uspijevaju zabiti još jednoj izglednoj prigodi.

08

Nakon što je sudac odsvirao kraj igrači Bratstva tužna lica i razočarani napuštaju igralište, a mladi igrači Podturna sa svojim navijačima “Krvavima” slave ulazak u Prvu županijsku ligu.

Sve u svemu zaslužena pobjeda golobradih mladića koje već tri sezone dobro vodi trener Neven Bujanić.

10

10a

Evo što nam je rekao na kraju susreta:

-Mislim da smo zasluženo pobijedili. Čestitam svojim igračima, a i protivničkim koji su bili dostojan protivnik. Spremali smo se za ovaj uzvrat ponajviše psihički jer smo se ispromašivali na prošloj utakmici. Međutim dobro smo ušli u utakmicu i poveli u ranoj fazi. Imali smo nekoliko šansi, povukli smo se, u ekipu se uvukla nervoza što je normalno obzirom da imamo mladu ekipu koja se možda preplašila uspjeha. Poslije smo se konsolidirali  i igrali zrelo i dobro, a mogli smo postići još koji gol. Na sreću niti domaćin nije bio uspješan unatoč tome što je bio fizički dominantniji.

11

11a

Bez obzira na pobjedu Podturna i ovo je veliki uspjeh Bratstva koji su organizirani kao malo koji klub u Međimurju. Na čelu s predsjednikom Damirom Bogdanom trebat će tražiti novu šansu u idućoj sezoni. S druge strane Podturen u kojem se nogomet igra organizirano više od pedeset godina, nakon jedne godine pauze bez seniorske ekipe, pokazao je da kvalitetnim radom i s mladim igračima može brzo napraviti povratak na županijsku scenu . U samo dvije sezone iz Treće županijske lige uspjeli su doći u Prvu županijsku ligu. Čestitke!!!