Plavi prokockali vodstvo protiv Strahoninca, ali u kupu pobijedili Veneru

U trećem kolu prvenstvene utakmice 2. ML Skupine „B“ Plavi iz Peklenice su na svom terenu ugostili ekipu Strahoninca. Odlično  su Plavi ušli u taj susret i dosta rano poveli sa  2:0  golovima  Sebastijana Antokovića u 9. minuti i Aleksandra Novaka u 15.minuti  utakmice. Činilo se da gostima prijeti katastrofa, no oni konsolidiraju svoje redove te polako preuzimaju igru. Rezultat takve bolje igre je i smanjenje rezultata na 2:1 i to u 33. minuti zgoditkom Luke Lađevića.

Gosti su opasniji no u 44. minuti čine veliku pogrešku u svojoj obrani što koriti Sebastijan Antoković te odličnim udarcem svladava gostujućeg vratara i povećava vodstvo Plavih na 3:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom dijelu utakmice gosti puno bolji te sa dva zgoditka u 54.minuti  sa još jednim zgoditkom Luke Lađevića i u 64. min. Filipa Žunića  poravnavaju rezultat . 3:3 bio je  konačan rezultat utakmice, iako gosti mogu žaliti i za punim plijenom s obzirom na propuštene prigode u drugom dijelu utakmice.

06.09.2017.godine Plavi su odigrali i 1/16 finala Kupa u Svetom Jurju na Bregu te se pobjedom nakon izvođenja jedanaesteraca plasirali u 1/8 finala kupa.
Utakmica je u regularnom dijelu završila 1:1, da bi nakon penala Plavi bili bolji s 1:3. Strijelac za Plave u  regularnom dijelu bio je Krunoslav Erdelja.

Recimo još da se Plavi u osmini finala sastaju sa ekipom Sloge iz Čakovca.

PLAVI-STRAHONINEC  3:3 (3:1)