Plavi poraženi u Trnovcu, ali ogorčeni suđenjem

U Trnovcu je  zaustavljen niz pobjeda Plavih. Iako su dva puta dolazili do vodstva ipak nisu uspjeli doći do bodova. U borbenoj i na momente preoštroj igri Plavi nisu uspjeli sačuvati pozitivan rezultat, te su odlučujući gol primili u 85. minuti.

Plavi su dobro započeli utakmicu te u 30.minuti dolaze do vodstva od 0:1 zgoditkom Sebastijana Antokovića. No domaćin već u 33. minuti dolazi do poravnanja od 1:1 zgoditkom Matije Pintarića. No to nije nimalo omelo Plave u njihovom naumu da  se iz Trnovca vrate neporaženi. Petar Kovač u 35. minuti ponovo dovodi Plave u prednost   od 1:2.

Pred sam kraj prvog dijela utakmice domaćin još jednom zgoditkom Marka Vidovića u 44. minuti dolazi do poravnanja. Rezultatom   2:2 odlazi se na odmor.

Domaćini bolje ulaze u drugi dio, te već u 48. minuti dolaze do prvog svog vodstva u ovoj utakmici od 3:2, a strijelac je bio Tomislav Novoselec. Igra se tada  malo primiruje, no u 73. minuti Plavi zgoditkom  Ivana Zadravca dolaze do zasluženih 3:3. No nade gostujućih igrača i navijača  u povoljan rezultat, uništava svojim zgoditkom u 85. minuti svojim drugim  zgoditkom Matija Pintarić i  postavlja konačnih 4:3.

Plavi su izgubili bodove no puno više od toga boli ih kako oni kažu sudačka farsa kojoj su bili izloženi tijekom cijelo susreta.

Puno, jako puno primjedbi imaju NK Plavi i njihovi navijači na suđenje sudačke trojke. Taksativno  su nam naveli jedan dio njih. Donosimo vam njihove primjedbe:

U 14. minuti domaći igrač s brojem 3 naskače na vratara  M.Šoltića te ga ozljeđuje i vratar mora  zbog te ozljede u 20. minuti napustiti igru (sudac Žganec to tolerira bez sankcije za igrača). U 35. minuti udaranje igrača br.17 laktom u lice igrača Plavih. Sudac ga kažnjava samo žutim kartonom jer navodno po njegovim riječima nije bila prigoda za zgoditak. Sam trener nakon nekoliko minuta vadi igrača iz igre svjestan da je na rubu crvenog kartona ili ga je već morao dobiti. U 60. minuti poništen gol Plavih, iako igrač koji postiže zgoditak dolazi iz drugog plana, no zanimljiva je reakcija pomoćnog suca Hrušocija koji uz riječi „ne bute pobedili“ mirno poništava gol.
I još jednu primjedbu imaju Plavi. Tvrde da su u 81. minuti oštećeni za čisti jedanaesterac, kada se na tu odluku suca smijala i domaća publika no igrač Plavih za nagradu dobiva žuti karton za simuliranje. Ukazuju još  i na lošu organizaciju  utakmice jer na igralište su bez problema ušli i domaći i gostujući navijači. Sva sreća da se ta farsa nije izrodilo u nešto veće, jer iznervirani takvim suđenjem gostujući navijači htjeli su obračun sa sucem, ali su spriječeni.“

Nismo bili na toj utakmici i teško nam je točno reći što  se sve točno dogodilo, ali ako je samo pola točno od ovoga što su naveli predstavnici Plavih, očito je da suci nisu imali svoj dan. Delegat utakmice Slavko Novak jedino je u zapisniku konstatirao pokušaj obračuna sa sucima koji je na vrijeme spriječen.

2.međimurska liga  skupina  „B“     Trnovec      15.10.2017.god.    9.kolo

TRNOVEC-PLAVI  4:3  /2:2/

Suci: Ivan Žganec /Čakovec/ Mario Pintarić/Nedelišće/ Marinko Hrušoci /Ned./

Delegat:  Slavko Novak /Podturen/

Strijelci:  0:1 30′ Antoković, 1:1 33′  Pintarić, 1:2  35′ Kovač, 2:2 44′ Vidović, 3:2 48′ Novoselec, 3:3 73′ Zadravec, 4:3 85′ Pintarić

Gledatelja: 100

TRNOVEC: Špiranec, Marjanović, Novoselec (88’Novosel), D.Domiter, Medved, Vinko (89’M.Jurman), F.Jurman, Pintarić, Vincek (65’Fegeš), K. Domiter (43′ Flac)

Pričuve: M. Jurman, Novosel, Mialic, Fegeš, Flac

Trener: Željko Novak