Oborio vlastiti svjetski rekord – Boris Radiković igrao u 52. godini, no njegov Dinamo ipak nesretno izgubio

Povratnik u natjecateljski nogomet Dinamo iz Žiškovca koji je pauzirao godinu dana odigrao je i treću utakmicu u 3. MNL protiv ekipe Otoka. Utakmicu je nesretno izgubio 0:1 iako je dominirao tijekom čitavog susreta. Tome svjedoči podatak da su gosti u prvom poluvremenu uputili samo jedan udarac prema golu domaćina.

Pritisak Dinama nastavljen je i u drugom poluvremenu, ali bez konkretnog realizatorskog poentiranja. U 65. minuti čak su promašili kazneni udarac koji je Filipu Kovačiću obranio vratar Otoka.

I kako to biva u nogometu, ako ne iskoristiš svoje šanse, slijedi kazna. To se i dogodilo u 75. minuti kada Kočiš iz polukontre postiže pogodak za goste i postavlja konačni rezultat utakmice od 0:1.

Zanimljivost ovog susreta je ta što je zadnjih pola sata za Dinamo igrao i njihov trener Boris Radiković kojemu su 52 godine i koji je ovim nastupom postavio novi svjetski rekord u aktivnom igranju kojeg je sam držao. Dakle nadmašio je samog sebe no svojoj ekipi nije mogao pomoći jer jednostavno nije bio njihov dan, no kako kaže biti će bolje. Možda već u sljedećem kolu kada gostuju kod Bratstva u Preseki.

Utakmicu je odlično i bez primjedbi vodio sudac Sukanec, a nakon nje uprava Dinama počastila je igrače pečenim kotletima s grahom.