I dalje neporaženi – jedan Međimurec i jedan Rudar

Sa osvojenim bodom vraća se Rudar sa gostovanja u Dunjkovcu iako nije bio daleko i od sva tri. U utakmici koja se odigrala po dosta dobrom terenu s obzirom na vremenske uvjete gledali smo ravnopravnu igru. U prvom dijelu utakmice domaćin se pokušao nametnuti i možda imao malo veći posjed lopte , ali Rudar je odigrao  još jednu vrlo dobru utakmicu i imao više prigoda od domaćina. Sigurno  je djelovala kompletna zadnja linija Rudara, te je tako omogućavala ostatku ekipe kreaciju vrlo opasnih kontranapada. Prvu veću prigodu imao je Rudar u 26.minuti kada Nikola Šoltić nakon odlično izvedenog kornera Goričanca udarcem glavom pogađa stativu. Domaćini jalovi što se tiče opasnijih udaraca prema golu  Rajfa.

U 32.minuti utakmice Rudar dolazi do prednosti od 0:1. Nakon odlične akcije po desnoj strani do lopte dolazi Filipa Novaka, koji vara svog čuvara i šalje lotu u mrežu . Sasvim zasluženo vodstvo ekipe Rudara. Do kraja prvog dijela više nije bilo većih prigoda iako su i jedna i druga ekipa pokušavale doći do zgoditka. Rezultatom 0:1 odlazi se na odmor.

Već na samom početku drugog dijela Rudar skoro dolazi do povećanja vodstva kada domaći igrač zamalo postiže autogol poslavši loptu glavom samo nekoliko centimetara od svojih vratiju. U 55. minuti bilježimo odličan pokušaj Vurušića s vrha 16 metara, ali lopta završava u bloku. I tada u 67. minuti  domaćin dolazi do poravnanja kada nakon ubačaja iz slobodnog udarca i možda jedine slabije intervencije obrane Rudara u cijeloj utakmici lopta je glavom proslijeđena do Darijana Treske koji iz blizine šalje loptu mrežu za poravnanje rezultata na 1:1. Mnogi Rudaru tvrde da se radilo o teškom zaleđu čak dva-tri igrača, no prvi pomoćni sudac  nije reagirao.

Do kraja utakmice imao je Rudar još prigoda no nije ih uspio realizirati. Prvo se  u povoljnoj situaciji našao Knežević, pa je zatim M. Šoltić iz slobodnog udarca pogodio stativu da bi u samom finišu utakmice F. Novaku nakon odličnog prodora domaći vratar Bulić  nogom, refleksno obranio  niski prizemni udarac. Rezultatom  1:1 završila je utakmica, a Rudar je nakon 5 kola i dalje neporažena ekipa te se sa 11 bodova nalazi na 5.mjestu.Dinamo Domašinec se nalazi na 4.mjestu sa istim brojem bodova, ali ima za jedan gol  bolju razliku zgoditaka .

Iduće subote u goste kod Rudar dolazi ekipa Plitvice iz Gojanca i to je prigoda za nastavak ovog lijepo niza iako i kod utakmica s protivnicima iz donjeg dijela ljestvice treba biti jako, jako oprezan.

MEĐIMUREC – RUDAR  1:1 (0:1)

1. nogometna liga skupina Čakovec-Varaždin Dunjkovec-Pretetinec 5.kolo

Suci: Damir Klarić, Bruno Brljak,Vjeran Tuksar                    delegat: Nikola Petek

Strijelci:  0:1  32′ F.Novak   1:1  67′  D.Treska