Muri zaslužena pobjeda u gradskom derbiju

U jučer odigranom gradskom debiju između domaćeg Hajduka Vindije i Mure iz Hlapičine bolji su bili gosti te se iz Štrukovca vraćaju s osvojena tri boda. Ovom gostujućom pobjedom Mura je zadržala visoko 4. mjesto, dok  je Hajduk ostao sa samo sedam osvojenih bodova na ne baš ugodnom 14. mjestu.

Sama utakmica bila je vrlo fer i korektna s time da su osti bili bolji u prvom, a domaćini u drugom dijelu utakmice. Svoju premoć u prvom dijelu utakmice igrači Mure uspjeli su kapitalizirati s postignuta dva zgoditka. Za vodstvo od 0:1 pobrinuo se u 10. minuti Ivica Telebuh realiziravši pravilno dosuđeni kazneni udarac.

Do 0:2 Mura dolazi nesretnim autogolom Danijela Kojtera u 36. minuti. Tim rezultatom otišlo se na odmor. Domaći navijači  nadali su se promjeni rezultata u drugom dijelu, ali nažalost želje im se nisu ostvarile. Bio je domaćin bolji cijelo drugo poluvrijeme, ali što to vrijedi kada zgoditak na njihovu žalost nisu uspjeli  postići. Tako je utakmica završila zasluženom 0:2 pobjedom gostiju. Recimo još da je utakmica bila fer i korektna pa sudac Koprivec nije imao potrebe za pokazivanjem kartona.

U sljedećem 10. kolu koje se igra 22.10. Hajduk odlazi u goste trećeplasiranom Strahonincu, dok nas u Hlapičini očekuje veliki derbi. U goste ekipi  Mure dolazi vodeća ekipa na prvenstvenoj ljestvici  Bratstvo iz Jurovca.