Mura uvjerljiva kao domaćin – sigurna i visoka pobjeda protiv Hajduka iz Brezja

U 6. Kolu 2. MNL Mura je kao domaćin bila uvjerljiva protiv ekipe Hajduka iz Brezja te slavila sigurnu i uvjerljivu pobjedu od 4:1. Odlično je Mura ušla u utakmicu i plod takve igre bilo je vrlo rano vodstvo od 1:0  u 11. minuti zgoditkom Ivice Telebuha iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca.

To kao da je zadovoljilo domaćina  te su u većem dijelu prvog poluvremena prepustili inicijativu gostima, no sreća  napadi i posjed gostiju bili su previše jalovi da bi opasnije ugrozili gol Mure. Tek pred kraj prvog dijela  domaćini se ponovo bude te stvaraju nekoliko opasnijih situacija pred golom gostujućeg vratara, ali bez rezultata. Tako se na odmor odlazi sa zasluženim vodstvom Mure  od 1:0.

U drugi dio ekipa Mure ulazi puno ozbiljnije te u samo dvije minute u 66. i 68. rješava pitanje pobjednika zgodicima Mihaela Lebara i Marka Srše. Malo su sigurno vodstvo od 3:0 kompromitirali kada gosti u 72. minuti zgoditkom Romana Libera iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca smanjuju na 3:1.

Kako ipak ne bi došlo do neke veće opasnosti po domaćina svojim drugim zgoditkom u 79. minuti Ivica Telebuh postavlja konačan rezultat utakmice od 4:1. Zaslužena i sigurna pobjeda  Mure i lijepo četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici, sa osvojenih 10 bodova. U 7.kolu Mura je gost kod ekipe Slobode iz Mihovljana koja se sa istim brojem bodova, ali slabijom razlikom zgoditaka nalazi na 5.mjestu.

MURA-HAJDUK (B)  4:1 (1:0)

2.međimurska liga skupina „B“  igralište: SRC „Radovan Oletić-Ratko“   6.kolo

Suci: Nikola Graf, Zoran Novak, Denis Vrbanec

Delegat:  Josip Modlic

Strijelci: 1:0 11′ Telebuh (KU), 2:0 66′ Lebar, 3:0 68′ Srša, 3:1 72′, Liber (KU),

4:1 79′ Telebuh