Mlada ekipa USR „Sport za sve“ Mursko Središće osvojila 5. mjesto na Međimurskom festivalu sportske rekreacije

U subotu 22.09.2017. godine održan je 22. Međimurski Festival sportske rekreacije žena u Palovcu. Festival se održao pod pokroviteljstvom Međimurske županije  i Općine Mala Subotica u organizaciji MSSR „Sport za sve“ i  Udruge žena „Palovčanke „ iz Palovca ,  na terenima NK „Dinama“ – Palovec.

Na Festivalu je   sudjelovala 21 ekipa  rekreativki iz cijelog Međimurja.

Takmičilo se u 6 disciplina: viseća kuglana, gađanje loptice u koš, gađanje kolutima, vođenje lopte nogom , tunel  i pikado.

Ove godine iz naše Udruge na takmičenje su išle tri ekipe i to:

Mursko Središće 1 u sastavu:  Natalija Brodar, Suzana Liklin, Vera  Trupković, Danica Frančić, Biserka Kozar, Sanaja Jambrešić Trstenjak, Darinka Krklec, Nada Trstenjak, Irma Broda i Anica Varga.

Mursko Središće 2 u sastavu: Zdenka Lipić, Nada Hoblaj (M), Štefanija Žganec, Marija Golubić, Ana Nerer, Zlata Varga, Danica Turk, Mirjana Vargazon i Karolina Halas.

Mursko Središće 3 u sastavu: Sanja Kozar, Jelena Perčić, Simona Frančić, Danijela Trstenjak, Mateja Živčec, Višnja Tomašić, Klaudija Jepure i Nataša Goričanec.

Ovaj Festival donio nam je neke promjene i  iznenađenje  u plasmanu  ekipe Mursko Središće I ,koja je ove godine   na svoju žalost,  a veselje  svih ostalih  ekipa  Festivala  sveukupno osvojila  7. mjesto .

Ekipa je osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju u igri vođenje lopte nogom i 2. mjesto i srebernu medalju u igri : tunel. U ostalim disciplinama jednostavno nije bilo uspjeha i  sreće.

No, ekipa se  NE PREDAJE – ima još puno Festivala ispred nas  i vraća se u sam vrh dogodine.

Odličan uspjeh postigla je ekipa Mursko Središće II,  koja bez obzira što u ni jednoj disciplini nije osvojila medalju,ipak u svukupnom plasmanu osvojila visoko 10. mjesto što govori da u  svih 6 disciplina bile jako dobre.

Najbolji plasman  naših ekipa postigla je ovaj put ekipa    Mursko Središće III  koja je u sveukupnom plasmanu zauzela  5. mjesto  .

Ekipu su činile članice  mlađe grupe i na Festivalu su bile prvi put .

Osvojile su  medalje u tri discipline i to: 2. mjesto  i srebrnu medalju u pikadu i visećoj kuglani , te 3. mjesto i brončanu medalju  u disciplini bacanja loptice u koš.

Ekipi je za jedan bod promakao odlazak na Hrvatski Festival sportske rekreacije žena,koji se ove godine održava  04.11.2017. u Zadru. Zapravo  prema odluci MSSR „Sport za sve“  na Hrvatski fetival sportske rekreacije  žena  plasiraju se prve četiri ekipe  MFSR + domaćin.

1. mjesto osvojila je ekipa Strahoninca, 2. Mačkovca, 3. Dunjkovca, 4. Šenkovca sa osvojenih 104 boda dok su naše cure imale 103 boda.

Veliki je ovo uspjeh za Udrugu, najviše iz razloga  jer zna da ima članice koje mogu nastaviti  nizati uspjehe  ekipe Mursko Sredšće I.