Lider prvenstva teško stradao u Peklenici – Plavima petica za igru, Bratstvu petica u mreži!

Jako zanimljiva ekipa su Plavi iz Peklenice. Do sada u prvenstvu igrali su po principu toplo-hladno. U četiri  kola  izborili su samo jednu pobjedu i jedan remi, ali su zato u kupu napravili odličan rezultat i plasirali  se u 1/8 finala Kupa NSM gdje se sastaju sa ekipom Sloge iz Čakovca. I kada od njih to najmanje  očekuješ stave glave skup i razvale lidera na ljestvici tako uvjerljivo kao da igraju s nekim niželigašem. Svaka čast!

Upravo to su uradili ove nedjelje na svom trenu s ekipom Bratstva iz Savske Vesi velikog pretendenta za osvajanjem prvog mjesta i ulazak u viši rang natjecanja. No Plavi se na takve njihove želje nisu osvrtali već su krenuli u utakmicu  onako kako treba i već u dvadesetak minuta uvalili gostima tri komada i riješili utakmicu.

Sve je započeo kapetan Tomica Nerer koji je već u 6. minuti načeo goste i doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0.  Već u 17. minuti Sebastijan Antoković  povećava vodstvo na 2:0. Da se gostima ne piše dobro pokazuje u 21. minuti svojim pogotkom i povećanjem vodstva na 3:0 Petar  Kovač .

No gosti se još ne predaju te sa svoja dva zgoditka u 23. i 38. minuti preko Rička i Škvorca smanjuju rezultat na 3:2 i opasno ugrožavaju  sigurno i visoko vodstvo domaćih. No kako ne bi bilo nikakvih nedoumica pobrinuo se svojim drugim zgoditkom u 44. minuti  Sebastijan Antoković koji povećava domaće vodstvo na dva zgoditka razlike i to je 4:2 za kraj prvog dijela utakmice.

Drugi dio utakmice Plavi su odradili rutinski, te  ne samo da su sačuvali rezultat nego ga još i podebljali. Točku na i ove utakmice u 61. minuti stavio je Aleksandar Novak svojim zgoditkom te zaključio konačni rezultat od 5:2. Sasvim  zaslužena pobjeda Plavih koji su se odlično snašli na teškom i razmočenom terenu. Bravo Plavi!

PLAVI – BRATSTVO /SV/  5:2 (4:2)

2.međimurska liga skupina „B“    Peklenica, Igralište Pocurke        5.kolo

Suci: Kristijan Štajerec, Danijel Kočila                   delegat: Dragutin Korunić

Strijelci: 1:0 6′ Nerer 2:0 17′  Antoković 3:0 21’Kovač 3:1 23′ Ričko 3:2 38’Škvorc

4:2 44’Antoković   5:2  61’Novak