Komentar utakmica 4. NL ČK – VŽ: Polet se namučio, Priločanci izgubili, Nedelišću bodovi, Sloga uprskala

Favoriti prvenstva Polet, Nedelišće i Podravina već se poslije samo dva kola polako izdvajaju na samom vrhu.

U subotnjem terminu 2.kola 4. NL Čakovec – Varaždin od četiri utakmice u tri su se međusobno sastali međimurski klubovi.

Čakovečka Sloga bila je na pragu i druge pobjede nakon gostujućeg uspjeha u Nedeljancu. U utakmici protiv novaka u ligi Dinama iz Domašinca vodila je golom Fučka iz 22. minute 1:0 sve do kraja. Tri boda bila su na kontu Sloge sve do sudačke nadoknade kada se ukazao Stjepan Krznar-Čepa. Unatoč tome što je trener domaćih Blažeka ukazivao da je Krznar najveća opasnost ipak je uspio zabiti prekrasni gol iskosa s lijeve strane u suprotni kut za zasluženih 1:1.

U derbi susretu u Svetom Martinu na Muri Polet je tek u drugom poluvremenu uspio slomiti otpor Međimurca i pobijediti 3:1. Gosti iz Dunjkovec-Pretetinca imali su u prvom poluvremenu vodstvo 0:1 golom Piškora iz 11. minute. U 39.minuti zbog grubog starta u kaznenom prostoru isključen je vratar gostiju Bulić i dosuđen kazneni udarac koji nije realiziran.Uspješno ga je obranio novi vratar Marciuš koji je poslije isključenja Bulića zamijenio Kopjara.

U drugom dijelu u kojem Polet ima brojčanu prednost, sve dolazi na svoje mjesto. Prvo u 49. minuti izjednačuje Medved,a sa dva gola Goričanca koji je ušao u igru u drugom poluvremenu,Polet dolazi do pobjede 3:1.Nakon drugog kola Polet ima dvije pobjede ,a Međimurec dva poraza.

U Međimurcu su ljuti na suca Željka Turka koji im je u 39. minuti isključio vratara Bulića i time po njima usmjerio tijek utakmice. Kažu da su provjerili stvar kod tri prvoligaška suca i da je to protivno pravilima i da golman zbog toga ne smije biti isključen. Zbog toga u nastavku prvenstva traže izuzeće dotičnog suca.

U trećoj subotnjoj utakmici međimurskih klubova u Slakovcu Sloboda je dočekala favoriziranu Mladost Komet iz Preloga. U početku utakmice gosti kontinuirano pritišću gol Slobode, ali bez učinka i onda u jednoj akciji lopta se odbija do Fegeša koji sa sedam metara neometano pogađa za 1:0. Gosti i dalje pritišću pokušavaju izjednačiti, a domaćin uzvraća kontranapadima. U drugom dijelu ista slika da bi u 63. minuti Slakovčani prekrasnom akcijom i golom Hergotića ljevicom s desne strane u suprotni kut došli do velikih 2:0. Terensku inicijativu Priločanci su konačno naplatili u 83. minuti golom Hladnika  iz neposredne blizine i smanjili na konačnih 2:1.

U utakmici u Kučanu Donjem između domaćeg Zelengaja i Pušćina palo je čak jedanaest golova.Nakon prvog poluvremena i rezultata 3:3, u drugom dijelu domaćin postiže pet golova za visoku 8:3 pobjedu.

U uvodu utakmice nakon ranog vodstva Zelengaja golom Horvat Ernesta Pušćine čak preokreće rezultat na 1:2 sa dva gola Ribića. Međutim Zelengaj se brzo vraća i u roku pet minuta golovima Soldateka i Vugrineca sada on vodi 3:2.Do kraja poluvremena Pušćine uspijeva izjednačiti golom Punčeca u 35. minuti i to je bilo sve od gostiju. U drugom dijelu trener domaćih odmah uvodi dva nova igrača i od tada je postojala samo jedna ekipa-Zelengaj koja je utrpala vrataru gostiju Kolaru pet golova za visoku pobjedu 8:3. U strijelce za domaćine upisuju se Horvat Vilim, Vrbanić Igor, Vrbanić Hrvoje, a dva gola djelo su Brazilca Gabriela. Nakon utakmice trener Pušćina Dejan Car kako nam je rekao poslije lijepe četiri godine provedene u klubu, zbog zasićenja i lošeg starta odlazi iz kluba.

Od četiri nedjeljne utakmice gledatelji su najviše golova vidjeli u Beletincu. U utakmici punoj preokreta opet je Bednja, novak u ligi, ostala kratkih rukava. Kao i u prethodnom kolu,opet isti rezultat i poraz 3:4 od Nedelišća. Početak utakmice uopće nije slutio na takav rasplet. Naprotiv u prvih dvadesetak minuta postojala je samo jedna ekipa, Bednja. Već u 8. minuti najbolji strijelac domaćih Kulji postiže svoj prvi gol na  utakmici za vodstvo 1:0, a u 15. minuti nakon skrivljenog jedanaesterca igrača gostiju Mesarića, golom Klopotana Bednja ima veliku prednost 2:0. Tek nakon toga gosti iz Nedelišća se bude i u 20. minuti nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca Brlenić smanjuje na 2:1. Devet minuta kasnije rezultat je izjednačen. Vizinger je uposlio Nemeta koji zabija za 2:2 i tako se odlazi na odmor.

U drugom dijelu  u 55. minuti dolazi do potpunog preokreta kada iz drugog kaznenog udarca dosuđenog za Nedelišće, a trećeg na utakmici, Brlenić dovodi svoju ekipu u vodstvo 2:3. Bednja pritišće kako bi izjednačila i to joj uspijeva u 65. minuti kada svoj drugi gol na utakmici postiže Kulji. Međutim bodovi odlaze u Nedelišće nakon zgoditka Vibovca na pas Panića u 78. minuti.Tako je Bednja unatoč dvije dobre prezentacije još uvijek bez bodova, a Nedelišće ima na kontu dvije pobjede.

Rudar je kod kuće u Murskom Središću pobijedio Jalžabet 2:0 o čemu je već opširnije pisalo i na vrhu je s maksimalnih šest bodova.

4 HNL rezultati 2. kolo :

Polet-Međimurec 3:1, Plitvica-Podravina 1:2, Sloboda-Mladost Komet 2:1, Rudar-Jalžabet 2:0, Zelengaj-Pušćine 8:3, Bednja-Nedelišće 3:4, Sloga-Dinamo 1:1, Novi Marof-Nedeljanec 2:2