Komentar Miljenka Dovečera – kako su igrali međimurski klubovi u 3. kolu 4. NL Čakovec – Varaždin

Već nakon odigrana tri kola četiri ekipe izdvojile su se na vrhu i imaju maksimalan broj bodova: favoriti za naslov Polet, Nedelišće , Podravina i ugodno iznenađenje uvodnog dijela prvenstva Rudar iz Murskog Središća.

U tri subotnje utakmice 3. kola 4. NL Čakovec-Varaždin igrana su dva međimurska derbija.

Iznenađenje prvenstva za sada je svakako Rudar koji je u derbiju gradskih klubova u Prelogu  pred tristotinjak gledatelja  pobijedio domaću Mladost Komet 0:1. I treću uzastopnu pobjedu izvojevali su igrači iskusnog trenera Antona Srše. Domaćini su bolje ušli u igru i stvorili nekoliko šansi ali u 36.minuti Rudar iz Murskog Središća dolazi u vodstvo.Gol je postigao Boris Vurušić,pogodio je za 0:1 ,što se pokazalo krajnjim rezultatom.

U drugom međimurskom derbiju po oblačnom i povremeno kišovitom vremenu u Nedelišću se na “Tratama” u utakmici protiv čakovečke Sloge okupilo oko 250 gledatelja.

U prvom dijelu utakmice premoć Nedelišća čiji igrači pogađaju i prečku i stativu samo ne gostujuću mrežu i na odmor se odlazi bez golova. Nervozni igrači Sloge u prvom poluvremenu zaradili su čak četiri žuta kartona, a sve zbog prigovora sucu Tomičiću.

U drugom poluvremenu poluvremenu došla je do izražaja veća pripremljenost domaćih  igrača kada su stvorili i jako puno prigoda, ali bez učinka do pred sam kraj. Sloga je bila najbliže pogotku u jednoj situaciji u 80. minuti kada Baksa glavom prebacuje gol.

I kad se činilo da gosti odlaze s bodom jocker Nikola Mandić ,koji je ušao u igru u drugom dijelu, s dva gola u 88. i 90.minuti donosi svojoj momčadi zasluženu 2:0 pobjedu.

Ekipa Podravine polako skuplja bodove i nakon tri odigrana kola na svom kontu ima svih devet bodova. U Ludbregu su ugostili ove godine dobru momčad Slobode iz Slakovca i upisali minimalnu 1:0 pobjedu. U jednoj fer i korektnoj utakmici gosti su dobro parirali, ali odlučila je individualna kvaliteta ponajboljeg domaćeg igrača Renata Sokača koji u 44.minuti postiže jedini gol na utakmici. Pred oko dvjesto gledatelja utakmicu je dobro odsudio Dario Velđi.

Na pet nedjeljnih utakmica postignuto je osamnaest golova, a od toga čak sedam vidjeli su gledatelji na utakmici u Dunjkovec-Pretetincu. Igrači trenera Željka Orehovca nanijeli su težak 7:0 poraz Plitvici iz Gojanca . U utakmici u kojoj je igrala praktično samo domaća ekipa po dva gola za Međimurec postigli su Treska i Hrustek,a po jednom u strijelce su se upisali Kregar,Deglin i Yokoyama. Kako su i najavili prije početka prvenstva polako se ekipiraju,vraćaju se ozlijeđeni igrači i vjeruju da će unatoč uvodna dva poraza doći u sam vrh iako im je ovo tek prva pobjeda.

Možda i veće iznenađenje od Rudara u prva tri kola priredio je novajlija u ligi Dinamo iz Domašinca koji ima uz neriješeni rezultat i dvije pobjede i odmah je uz bok vodećim momčadima. Imaju dobrog, mladog, energičnog trenera Nikolu Goričanca koji polako stvara respektabilnu ekipu za ovu ligu. U utakmici protiv Novog Marofa dominirali su tijekom cijelog susreta. U prvom dijelu promašili su tri zicera i na odmor se otišlo bez golova. U drugom dijelu i dalje pritišću na gol gostiju i bilo je samo pitanje vremena kada će poentirati. To se i desilo,prvo u 75. minuti kada je za 1:0 zabio Marković,a pobjedu u 81. minuti potvrđuje Dinamov najbolji strijelac Krznar kojemu je ovo već četvrti gol.

Pušćine koje su u proteklom tjednu ostale bez trenera Dejana Cara ugostile su Bednju iz Beletinca i upisale pobjedom 2:0 prve bodove. U ovoj kao i u prethodnoj utakmici golovi su pali u samoj završnici susreta.Bednja je u ova tri kola imala pozitivan rezultat do pred kraj utakmice ,a onda prima golove i ostaje bez bodova i na tome će trener Saša Paska morati poraditi.Sa dva gola u 69. i 90 minuti Kolar je donio svojoj ekipi tri boda.

Polet iz Svetog Martina na Muri sigurno korača i grabi prema novom naslovu. Iz Nedeljanca odnose sva tri boda hat-trickom Tomislava Medveda inače rođenog Nedeljančana. Već u 1. minuti Medved dovodi Polet u vodstvo i tim rezultatom odlazi se na odmor. Ono što Nedeljanec nije uspio u prvom dijelu, napravio je u drugom kada se golom Matučeca u 62. minuti vraća u igru ali samo nakratko. Pet minuta kasnije Medved postiže svoj drugi gol i ponovo Polet vodi. U 73. minuti Vinko zabija za 1:3, da bi Medved postigao hat-trick u 76. minuti za 1:4.To je Medvedu bio ukupno već šesti gol. Domaći samo uspijevaju smanjiti na 2:4 golom Kišića u 80. minuti.

1. NL Čakovec-Varaždin, 3 kolo:

Subota 2.rujna  : Nedelišće-Sloga 2:0,Mladost Komet -Rudar 0:1,Podravina -Sloboda 1:0

Nedjelja 3. rujna  : Nedeljanec-Polet 2:4,Dinamo-Novi Marof 2:0,Pušćine-Bednja 2:0,

Jalžabet-Zelengaj 1:0,Međimurec-Plitvica 7:0

(Miljenko Dovečer, fot Tin Tomanić, Z. Rhtarec)

1. Polet (SMNM) 3 3 0 0 9:3 9
2. Nedelišće 3 3 0 0 9:4 9
3. Podravina 3 3 0 0 5:1 9
4. Rudar 3 3 0 0 5:1 9
5. Dinamo (D) 3 2 1 0 7:4 7
6. Sloboda (S) 3 1 1 1 3:3 4
7. Jalžabet 3 1 1 1 2:3 4