Ivana Zeljko skočivši 5,81 metar u dalj oborila međimurski rekord star 34 godine!

Atletski miting “Otvoreno prvenstvo Zagreba”, održan 30. lipnja ove godine, bio je izuzetno uspješan za članicu AK Međimurje Ivanu Zeljko, koja je u posljednjoj seriji skokom od 5,81 metar osvojila 3. mjesto u skoku u dalj. Ujedno je oborila i  34 godine stari međimurski rekord u ovoj disciplini, koji je držala članica AK Međimurje Sanja Marciuš s preskočenih 5,74 metara davne 1984. godine u Zagrebu. Iako se očekivao bolji rezultat u njenoj glavnoj disciplini, skoku u vis, u kojoj je s prekočenih 160 cm bila treća, Ivana je na opće oduševljenje trenera i kolega u klubu skočila sjajan rezultat u skoku u dalj i time pokazala da zlatna medalja s višebojskog državnog prvenstva nije slučajna.

Na natjecanju je s trenerima Aleksandrom Žbuljom i Brankom Todorovićem bilo još troje članova AK Međimurje, koji su također postigli dobre rezultate. Tako je Sven Todorović s prebačenih 13,65 m osvojio treće mjesto u bacanju kugle težine 7 kg i s 44,28 metara četvrto mjesto u bacanju diska od 2 kg. Lea Branilović je s vremenom 13, 46 sekundi bila sedma na 100 metara, dok je u skoku u dalj s rezultatom od 5,29 metara osvojila 8. mjesto. S nešto manje uspjeha nastupio je Pavao Strahija koji je u skoku u dalj bio 10. s preskočenih 5,65 metara, dok je na 100 m bio 23. istrčavši ovu dionicu za 12,46 sekundi.

akm.hr,  M.D., foto: akm.hr,  )