FOTO 3. NL SJEVER Rudar uvjerljiv u 6. kolu protiv Graničara, hattrick Luke Liklina

RUDAR – GRANIČAR 4:0(3:0)
Po teškom terenu dobro namočenom kišom Rudar je uvjerljivo svladao ekipu Graničara iz Kotoribe rezultatom 4:0.
Kao i u prošlom kolu protiv Virovitice Rudar je pružio odličnu igru s mnogo trke, požrtvovnosti te lijepe igre s bezbroj lijepih akcija i prigoda za golove.
Mnogi od navijača pitali su se prije utakmice što mogu očekivati danas nakon one petarde protiv Virovitice.
Rudar je danas protiv jače ekipe nego što je to bila Virovitica pružio još bolji nogomet pa se zato i često čuo zasluženi pljesak s dobro popunjenih tribina na Šuderki. Ako znamo kako je probirljiva Rudarova publika onda slobodno možemo reći da su laporniki svojom igrom i prezentacijom osvojili srca te probirljive publike.
Pokušali su igrači Graničara koliko-toliko parirati igračima Rudara no to im je uspijevalo tek u manjim intervalima.
Rudar je u utakmicu ušao čvrsto i razigrano pa tako dolazi do vodstva već u 7. minuti nakon što je Ratajec lijepo proigrao Luku Liklina , a ovaj je nemilosrdan i posprema loptu u mrežu nemoćnog gostujućeg vratara Bureka za vodstvo Rudara od 1:0.
Nakon vodstva Rudar i dalje napada pa tako šanse propuštaju Antolović u 10. i L Liklin u 13. minuti.
No već u 18. minuti na semaforu već stoji rezultat od 2:0, kada Luka Liklin odlično koristi ubačaj s lijeve strane i povećava vodstvo Rudara.
U 22. minuti bilježimo odličan udarac Evalda Vinka no rezultat se nije promijenio.
U 28. minuti bilježimo lijep i sportski potez gostujućeg vratara Bureka koji ispravlja grešku suca Dergeza i priznaje da je on izbacio loptu u korner, za što je pljeskom nagrađen od publike. Svaka čast!
U 33. minuti vidjeli smo prekrasnu akciju ekipe Rudara, a završni pas Liklina Evald Vinko koristi za postizanje zgoditka za sigurno i uvjerljivo vodstvo od 3:0.
U 34. minuti nova prigoda za Rudar kada nakon odličnog ubačaja Patrika Nedeljka i zatim udarca glavom Petra Ratajeca gostujući vratar Burek odličnom intervencijom sprječava novi pogodak.
Rezultatom 3:0 završio je prvi dio utakmice i ovo što smo u njemu vidjeli svakako je bila najbolja prezentacija ekipe Rudara u ovoj natjecateljskoj sezoni.
U drugi dio utakmice Rudar je ušao mirno kontrolirajući igru, tek na momente prepuštajući gostima inicijativu.
U tom periodu gosti imaju i svoju najbolju prigodu kada u 57. minuti udarcem iz daljine pogađaju stativu i to im je bila svakako najizglednija prigoda u cijeloj utakmici.

Kako se gosti ipak nemaju čemu nadati u ovoj utakmici potvrdio je danas najbolji igrač utakmice Luka Liklin postigavši svoj treći zgoditak na još jednu asistenciju Petra Ratajeca za konačnih 4:0 u 64. minuti utakmice.

Velike pohvale zaslužuje kompletne ekipa Rudara za današnju prezentaciju, slabog mjesta u ekipi nije bilo, pa tako idu i sve čestitke treneru Damiru Lepenu Juraku koji svaki put kada mu postavimo pitanje o samoj igri odgovara jednom rečenicom“ Dečki odlično treniraju pa se rezultat toga mora i vidjeti na terenu i samoj utakmici. Svi zaslužuju pohvale, a radit ćemo i dalje tako tako da zadovoljimo naše vjerne navijače!“

Ekipa Graničara je solidna ekipa, ali vjerojatno plaćaju danak neiskustva igranja u višem rangu jer nije isto igrati međimursku Premier ligu i 3.NL.
Iduću utakmicu u 7. kolu Rudar nakon dva domaćinstva igra u Varaždinu s ekipom Varteksa u subotu 30.9.2023. godine, biti će to derbi dviju susjednih ekipa na ljestvici.