4. HNL ČK –VŽ: Nedelišće se odvojilo, u stopu ga prate Polet, Podravina, Rudar i Dinamo

Nakon 5. kola 4. HNL ČK-VŽ  jedino Nedelišće ima stopostotni učinak, a bez poraza slijede Polet i Podravina s 13 i ugodna iznenađenja prvenstva Rudar i Dinamo s 11 bodova.

Nedelišće je po tmurnom vremenu pred 250 gledatelja bez kartoniranog Mesarića tek pred kraj susreta savladalo Nedeljanec. Protiv oslabljenih gostiju iz Nedeljanca kojima je osim vratara nedostajalo još nekoliko standardnih igrača Nedelišće  je u prvom poluvremenu dominiralo,ali bez upućenog udarca na gol.

U nastavku je stvoreno još više prilika pred golom gostujućeg vratara Budena, ali na gol se čekalo do 79. minute. Zvonimir Panić koji je ušao u igru dvadesetak minuta ranije, nakon centaršuta posprema loptu glavom u mrežu za 1:0. Još jedan gol Panića gledatelji su vidjeli u 88.minuti opet nakon ubačaja za završnih 2:0 i stopostotni učinak Nedelišća poslije pet kola.

Podravina iz Ludbrega marljivo sakuplja bodove i bez poraza, tik je uz vodeće ekipe. Na krilima trostrukog strijelca Nikole Međimorca uvjerljivo je savladala Zelengaj 4:1.

Mladost Komet  je u Prelogu teško, tek pred kraj susreta savladala Bednju 3:2.

U jednoj čvrstoj utakmici na skliskom i vodom natopljenom terenu gosti iz Beletinca čak su prvi poveli golom Klopotana u 6. minuti. Igrači trenera Bunca nakon toga pritišću i već u prvom poluvremenu preokreću rezultat. Danas raspoloženi Denis Vuk poravnava u 18. minuti, a u vodstvo 2:1 domaćine dovodi Golubić u 37. minuti.Bednja se ne predaje i u drugom dijelu kreće po izjednačenje i to im uspijeva kada u 70. minuti Kulji pogađa za 2:2. Do kraja otvorena utakmica u kojoj je spretniji domaćin i drugim golom Vuka u 78. minuti dolazi do pobjede.

U dva nedjeljna međimurska derbija istovjetni neriješeni rezultat ,utakmice su završile 1:1.

U Domašincu je Dinamo na teškom,raskvašenom terenu uspio Poletu uzeti bod. Polet koji je cijelu utakmicu dominirao imao je nekoliko prilika koje je teže promašiti nego pogoditi. Ipak u drugom poluvremenu iz jedne od šansi najbolji gostujući strijelac Tomislav Medved dovodi svoju ekipu u vodstvo u 59. minuti. Polet ne uspijeva zabiti i drugi gol i potvrditi pobjedu i Dinamo uzima ponuđeno kada njihov najbolji strijelac Stjepan Krznar u 78. minuti poravnava na 1:1 na zadovoljstvo preko 300 gledatelja. U posljednjoj minuti Medved ne pogađa iz još jedne čiste prilike i utakmica završava 1:1.

U drugom međimurskom derbiju pred 250 gledatelja Međimurec se nije uspio revanširati Rudaru za nedavni poraz u kupu.

Na dobro pripremljenom  terenu (za razliku od ostalih igrališta zbog kiše) u otvorenoj utakmici Rudar koji je inače bio bliži pobjedi  prvi je došao u vodstvo golom Novaka u 32. minuti.U drugom dijelu Međimurec baca sve karte u napad i uspijeva izjednačiti na 1:1 golom Treske u 67.minuti.

Plitvica iz Gojanca došla je do prvih bodova pobjedom nad Slobodom 2:0.Na teškom,vodom natopljenom terenu vodila se borbena, ali korektna utakmica u kojoj je domaćin iskoristio svoje prilike pred kraj susreta,a gost svoje nije. U 74. minuti Tkalčec zabija za 1:0,a pobjedu 2:0 Plitvici donosi Tomašić u 82.minuti.

U Jalžabetu pobjeda domaćina protiv Sloge minimalnim rezultatom 1:0 golom Hanca iz 22. minute. Nervozni gosti iz Čakovca ostali su istoj 77. minuti bez dvojice igrača zbog isključenja. Gyofi je isključen zbog napucavanja lopte i vrijeđanje glavnog suca, a Obadić zbog psovanja delegata.

U Pušćinama poraz domaćina 2:3 od gostiju iz Novog Marofa. Iako su Pušćine povele u 18. minuti golom Ribića igrači trenera Kanešića preokreću rezultat u prvom poluvremenu u razmaku od tri minute. U 27. minuti prvo poravnava Šinjori, a tri minute kasnije golom Sakača gosti vode 1:2. U 45. minuti domaćin ostaje bez vratara Kolara koji biva isključen zbog prekršaja na protivničkom igraču u izglednoj situaciji. Oslabljeni domaćin se ne predaje i u 54. minuti golom Bosilja uspijeva izjednačiti. Ipak bodovi odlaze u Novi Marof, a veselje gostima u 87.minuti donosi Sabolić golom za 2:3.

(Miljenko Dovečer, foto Tin Tomanić, Z. Rihtarec, arhiva)

4. HNL 5.kolo:

Nedelišće-Nedeljanec 2:0 , MladostKomet-Bednja 3:2 , Podravina-Zelengaj 4:1

Dinamo-Polet 1:1, Pušćine-Novi Marof 2:3, Jalžabet-Sloga 1:0 ,Međimurec-Rudar 1:1, Plitvica-Sloboda 2:0

1. Nedelišće 5 5 0 0 12:4 15
2. Polet (SMNM) 5 4 1 0 15:5 13
3. Podravina 5 4 1 0 9:2 13
4. Dinamo (D) 5 3 2 0 10:5 11
5. Rudar 5 3 2 0 6:2 11
6. Sloga (Č) 5 2 1 2 4:4 7
7. Jalžabet 5 2 1 2 3:5 7
8. Zelengaj 5 2 0 3 15:13 6