4. NL ČK – VŽ: međimurski derbiji bez pobjednika, iznenađujući domaći poraz Međimurca

U subotnjim utakmicama 7..kola 4. HNL Čakovec -Varaždin u dva međimurska derbija nije bilo pobjednika. Nedelišće i Polet odigrali su 1:1, a Sloboda i Rudar 0:0.

Utakmici odigranoj po ugodnom jesenskom vremenu u Nedelišću je prisustvovalo  oko 500 gledatelja među kojima su bili i gostujući i domaći navijači.

Prvi su u prilici bili gosti,Medved je pucao iz neposredne blizine ali golman Kocijan brani. Polet je u prvih 45 minuta bio bolji,konkretniji,stalno je prijetio,ali bez učinka i na odmor se odlazi bez golova.Najveću šansu u prvom dijelu imao je domaći igrač Petrovečki koji se sam našao pred vratarom Jambresom ali lopta odlazi pored gola. U drugom dijelu Nedelišće se budi i nakon nekoliko pokušaja u 58.minuti nakon asistencije Međumurca lopta dolazi do Vibovca koji pogađa za 1:0. Gosti se brzo vraćaju u igru.Ferlin je pobjegao svom čuvaru,sjurio se u šesnaesterac gdje ga je prekršajem zaustavio Antonović.Najbolji strijelac lige Medved precizan je s bijele točke i rezultat je izjednačen 1:1,što je bio i konačan rezultat.

U drugom međimurskom derbiju u Slakovcu koji je udaljen od Nedelišća svega pet kilometara u susretu Slobode i Rudara nije bilo toliko gledatelja,oko 150 i rezultat je završio bez golova 0:0.

U fer i korektnoj utakmici gosti su bili malo bolji, ali nikako nisu mogli naći put do mreže domaćeg vratara Tkalčeca. Tako je Rudar propustio priliku da se pobjedom izjednači s Poletom na samom vrhu. Priliku da ga prestigne ima u slijedećem kolu u međusobnom velikom susjedskom derbiju u Sv. Martinu.

Zahvaljujući remiju vodećih ekipa Podravina je pobjedom došla samo na bod do trenutnog lidera, Poleta.

Ipak do pobjede protiv čakovečke Sloge na svom terenu u Ludbregu došli su tek u drugom dijelu,pred kraj susreta. Sloga koja je bila oslabljena bez iskusnog Cabana odolijevala je sve do 70. minute kada Međimorec Nikola postiže svoj prvi pogodak. Drugi je postigao u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:0. Ovo je Međimorcu već sedmi gol s kojim se približio vodećim strijelcima lige Medvedu i Krznaru.

U Prelogu su se sastali Mladost Komet i Novi Marof u utakmici koju je pratilo preko 150 gledatelja.

U jednoj tvrdoj utakmici golom Golubića u 38. minuti zasluženo je pobijedio  domaćin 1:0 i učvrstio se u sredini tablice.

U preostale četiri utakmice 7.kola 4 HNL Čakovec-Varaždin odigrane u nedjelju na tri utakmice postignut je samo jedan gol, dok su u Gojancu gledatelji vidjeli čak jedanaest golova.

U Gojancu kod Plitvice gostovao je Zelengaj iz Kućana Donjeg.

Nakon prošlotjednog domaćeg poraza 0:6 od Međimurca, ovaj put s visokih 7:4 savladala ih je Plitvica. Iako su došli već u 4. minuti u vodstvo golom Gabriela domaćin brzo preokreće rezultat golovima Buhina u 8. minuti, Horvat Marija u 23. minuti i Horvat Jošue u 37. minuti. Autogol Horvat Darija u 39. minuti dao je malo nade gostima. Ali ne zadugo, jer već početkom drugog dijela golovima Horvat Darija,Melnjaka i drugim golom Horvat Jošue već je  nedostižnih 6:2. Do kraja susreta Zelengaj je samo ublažio poraz za konačnih 7:4.

Na dvije utakmice gledatelji nisu vidjeli zgoditke.

U Pušćinama gost je bio Dinamo iz Domašinca koji je i nakon 7. kola ostao neporažen iako je pobjedom mogao biti tik uz vodeći Polet. U jednoj žustroj,na trenutke i gruboj igri uz pet žutih kartona za domaće i četiri za goste na kraju podjela bodova .

U lokalnom derbiju  Jalžabet-Nedeljanec također bez golova 0:0. Gosti su bili bolji tijekom cijele utakmice i mogu žaliti za izgubljena dva boda. K tome zadnjih desetak minuta imali su igrača više jer je zbog dva preoštra starta i drugog žutog kartona isključen Amanović.

Najveće iznenađenje ovog kola svakako je domaći poraz Međimurca,ali samo za one koji nisu bili na utakmici. Nakon uvjerljive gostujuće pobjede 6:0 protiv Zelengaja očekivalo se da će pokleknuti novak u ligi Bednja i Međimurec se približiti vodećim ekipama. Međutim  boljom igrom zasluženo su pobijedili gosti iz Beletinca golom Kuljia u 58.minuti za 0:1.

4 HNL 7. kolo

Nedelišće – Polet 1:1, Mladost Komet – Novi Marof 1:0, Podravina – Sloga 2:0, Sloboda – Rudar 0:0,  Pušćine – Dinamo 0:0, Jalžabet – Nedeljanec 0:0, Međimurec – Bednja 0:1 , Plitvica – Zelengaj 7:4