4. NL ČK – VŽ: Rudar, Polet i Dinamo jedini neporaženi, Nedelišće posustalo u Domašincu

U  utakmicama 6. kola 4. NL Čakovec- Varaždin  prvi porazi Nedelišća i Podravine i prva pobjeda Nedeljanca. Tako je sada na prvom mjestu neporaženi Polet,a bez poraza su još Rudar i Dinamo.

U derbiju kola pred 350 gledatelja u Domašincu Krznar je s dva gola i asistencijom srušio Nedelišće.

Već u 13.minuti nakon prekršaja Antunovića nad Krznarom dosuđen je kazneni udarac kojeg je izveo Stjepan Krznar, ali ga je obranio vratar Kocijan. Na odmor se odlazi bez golova.

U drugom dijelu gosti prvi imaju šansu, ali Vizinger nakon ubačaja glavom šalje loptu preko gola. Dinamo u 55. minuti golom najboljeg strijelca Krznara dolazi u vodstvo 1:0. Bolja momčad Dinama pred kraj susreta potvrđuje pobjedu. U 88. minuti Kocijan je skrivio jedanaesterac no ovaj put Krznar je precizan za 2:0. Prvo ime utakmice  Krznar sudjelovao je i kod trećeg pogotka kada je u sudačkoj nadoknadi iz slobodnog udarca pronašao Antonovića koji zabija za veliku pobjedu Dinama 3:0.

Igrači trenera Željka Orehovca napokon su se razgoropadili.

Čak šest golova utrpali su u Kućanu Donjem domaćem Zelengaju. Već do 21. minute bilo je 0:2 golovima Treske i Yokoyame, a utakmica je praktički riješena drugim golom Darijana Treske u 38. minuti za 0:3. U drugom dijelu sve do deset minuta prije kraja mreže miruju,a onda od 81. pa do 88. minute golovima Kregara, Hrusteka i Maričevića, Međimurec dolazi do visoke 0:6 pobjede i polako kreće prema vrhu ljestvice.

U Svetom Martinu na Muri pred 200 gledatelja Polet je bez problema savladao Slobodu iz Slakovca s čak 5:0.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, a u 27. minuti već je 3:0. Mrežu gostiju otvorio je najbolji strijelac lige Tomislav Medved s dva pogotka, prvo golom u 7. a zatim za 2.0 u 13. minuti. U 27. minuti Vinko postiže treći gol za Polet i s tim rezultatom odlazi se na odmor. U drugom dijelu domaćin mirno privodi utakmicu kraju, a zabija i još dva gola. U 54. minuti na 4:0 povećava Turk, a u 68. minuti Vršić zaključuje utakmicu s visokih 5:0.

Rudar koji je fenomenalno otvorio sezonu u prvenstvu i kupu ugostio je Plitvicu iz Gojanca i opravdao ulogu favorita.

Hat-trickom Ivana Risonjića koji se vratio u momčad nakon odslužene kazne zbog crvenog kartona domaćini su s 3:0 otpratili goste. Najbolji strijelac Rudara koji je sada treći na ljestvici strijelaca s 5 postignutih golova načeo je mrežu Kišičeka u 22. minuti. Drugi gol postiže u 38. a treći za hat-trick u 61.minuti. Tako su igrači Antona Srše ovom pobjedom najavili kandidaturu za sam vrh.

U svom standardnom domaćem terminu u nedjelju prijepodne Sloga je savladala Mladost Komet iz Preloga 2:1.

U otvorenoj utakmici s obje strane prezentiran je dobar i zanimljiv susret. Sloga dolazi u vodstvo u 36. minuti kada nakon ubačaja sa strane najbolje reagira Fučko  za 1:0. U nastavak bolje ulaze gosti, pritišću i preko Golubića izjednačuju u 64. minuti. Ipak bodovi ostaju u Čakovcu,a radost suigračima donosi Antonović golom u 84. minuti za 2:1.

Nedeljanec je u šestom kolu šesticom došao do prve pobjede 6:1.

Žrtva su bile Pušćine koje su došle oslabljene.U fer i korektnoj igri istaknuo se trostruki strijelac Gredelj,dva gola postigao je Škvarić i jedan Bistrović,a počasni gol za Pušćine djelo je Punčeca.

Na listi strijelac odvojili su se Tomislav Medved s 10 golova i Stjepan Krznar s 9 pogodaka.

4 HNL ČK-VŽ, 6.kolo :

Zelengaj-Međimurec 0:6 ,Rudar-Plitvica 3:0 , Polet-Sloboda 5:0,  Sloga -Mladost Komet 2:1 , Nedeljanec-Pušćine 6:1,Novi Marof-Jalžabet 2:2,Dinamo-Nedelišće 3:0, Bednja-Podravina 2:1