
Povijesni europski izazov: ŽRK Zrinski protiv lisabonske Benfice u EHF ligi!
Danas je u sjedištu Europske rukometne federacije (EHF) u Beču održano službeno izvlačenje parova drugog kruga kvalifikacija za nastup u prestižnoj EHF ligi za žene u natjecateljskoj sezoni 2026./27.
Voljom ždrijeba, kuglice su našem klubu namijenile iznimno atraktivan, ali i zahtjevan put u Portugal. ŽRK “Zrinski” Čakovec borit će se za prolazak u višu fazu natjecanja protiv uglednog europskog suparnika – ekipe Sport Lisboa e Benfica.
Prva utakmica ovog povijesnog dvoboja na rasporedu je za vikend 3. i 4. listopada 2026. godine u Lisabonu, dok će se uzvratni susret, u kojem će naša ekipa tražiti podršku prepune domaće dvorane, odigrati tjedan dana kasnije, točnije 10. i 11. listopada 2026. godine.
„Ovo je golem sportski izazov za našu ekipu, ali ujedno i velika nagrada za sav trud, rad i povijesni rezultat ostvaren u protekloj sezoni. Benfica je zvučno ime i respektabilan protivnik, no mi u Portugal ne idemo s bijelom zastavom. Dat ćemo sve od sebe da dostojno predstavimo Čakovec, Međimurje i hrvatski ženski rukomet na europskoj sceni“, poručuju iz Uprave kluba.
O točnim terminima odigravanja utakmica, satnicama te logističkim detaljima vezanim uz domaćinstvo uzvratnog susreta, klub će pravovremeno obavijestiti javnost i predstavnike medija.
IZNAD SVIH – ZRINSKI!!!