U Vukovaru pokopan Jean-Michel Nicolier

Dana 6. studenoga na vukovarskom groblju na posljednji počinak ispraćen je Jean-Michael Nicolier koji je kao francuski državljanin bio dragovoljac Domovinskog rata koji je došao braniti naš grad Vukovar. Nicolier je rođen 1.7.1966.godine u Vesoul, Francuska.

Jean Nicolier prilikom dolaska priključio se postrojbi HOS-a koja je se borila u obrani Vukovara. Nicolier se kao strani dragovoljac borio u bitci za Vukovar, tamo je bio i ranjen te je završio u vukovarskoj bolnici. Kao ranjenika zajedno s drugim stradalnicima odveden je iz vukovarske bolnice i ubijen je na Ovčari 20. studenog 1991.godine.

Nedavno je u blizini Ovčare pronađeno i eskumirano njegovo tijelo. Obitelj pokojnog heroja odlučila je da se Jean Nicolier pokopa na memorijalnom groblju u Vukovaru.

Posljedni ispraćaj na vukovarskom groblju bio je pun emocija svih prisutnih koji su ga došli ispratiti na posljedni počinak. Po nekim procjenama bilo je više od dvadeset tisuća ljudi. Tako smo i mi međimurski branitelji došli ispratiti Francuza na posljedni počinak.

Prilikom posjeta Vukovaru posjetili smo Ovčaru i samo mjesto ekshumacije posmrtnih ostataka Nicoliera.

Počivao u miru Božjem!

 

Tekst i foto: Pavo Jazvić