DRŽAVNI SUSRETI DJECE I BRANITELJA – promicanje  vrijednosti domovinskog rata

„Djeca iz Međimurja po 4. put najuspješnija na susretima“

Državni susreti djece i  branitelja u organizaciji  Udruge hrvatskih dragovoljaca  domovinskog rata,a pod pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja   održani su u Dječjem odmaralištu „Vladimir Nazor“ u Savudriji  od 1. – 4. rujna  2025. Na 24. po redu susretima   sudjelovalo  je  oko 500 djece iz svih županija Republike  Hrvatske. Našu županiju predstavljalo je 19 djece-unuka  hrvatskih branitelja članova Udruge dragovoljaca i veterana domovinskog rata  koji su pravo nastupa stekli svojim rezultatima postignutim na 11. županijskim susretima djece održanim 30. svibnja 2025. u Prelogu. Natjecanja su se odvijala u dvije dobne skupine: mlađa od 1. do 5. razreda OŠ i starija od 6. razreda OŠ do 1. razreda SŠ. Sva djeca su postigla zavidne rezultate u svim disciplinama u kojima su nastupali i dostojno zastupali naše Međimurje, a za svoj trud su nagrađeni medaljama.

Prvo mjesto i zlatne medalje osvojili su:  DAVID KOVAČIĆ i JOSIP KOVAČIĆ iz Šenkovca  u stolnom nogometu starija skupina, EMA KODBA  iz Ivanovca   u likovnoj radionici mlađa skupina, BRUNA PONGRAČIĆ iz  Mihovljana u modeliranju mlađa skupina i TEO OTOREPEC iz Ferketinca u elekronskom pikadu starija skupina.

Drugo mjesto i srebrnu medalju  osvojila je SARA TKALČEC iz Ivanovca u likovnoj radionici mlađa skupina.

Treća mjesta i brončane medalje osvojili su; SARA KODBA iz Ivanovca u glazbenoj radionici mlađa skupina, te ekipa  u malom nogometu starija skupina u sastavu: JAKOV BUŽIĆ, VINKO HORVAT, SAŠA ŠEGOVIĆ, DAVID MOLNAR, NIKO JALUŠIĆ, MATEO ĐORĐEVIĆ i PATRIK VADLJA.

Obzirom na broj osvojenih medalja, 14 komada,  ekipa Međimurske županije proglašena je već četvrtu  godinu najboljom ekipom Državnih susreta djece,  za što su primili pehar ukupnog pobjednika.

Djecu su u njihovim uspjesima  vodili Dražen Posavec, Petar Krištofić, Dražen Tkalec, Dragan Podvezanec, Jelena Tkalčec i Vladimir Vidović.

Kroz projekt susreta i  promicanje vrijednosti domovinskog rata djeca su upoznata sa događajima iz Domovinskog rata  od svojih voditelja hrvatskih branitelja. Budući da je bilo i slobodnog vremena  djeca  su ga iskoristila za druženja,  kupanje, a po povratku posjetili i razgledali grad Umag.

Unaprijed zahvaljujemo s poštovanjem,

U prilogu foto;  P.Krištofić, D.Tkalec, K.Tkalčec                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Tajnik podružnice

Dražen Tkalec, struč.spec.ing.admin.chris.