MMČ Karino Hromin Sturm, geopolitičar, diplomat o „Novom svjetskom poretku“

[POPULARNO PREDAVANJE PETKOM – KARINO HROMIN STURM]

 Mjesto događanja: Multimedijalna dvorana Riznice Međimurja
Vrijeme: petak, 25.4.2025. u 19 sati

 Istaknuti hrvatski ekonomist, publicist, diplomat i politolog mr.sc Karino Hromin Sturm održati će predavanje na temu „Novi svjetski poredak – Novus ordo seklorum“  u sklopu programa Popularna Predavanja Petkom Muzeja Međimurja Čakovec. Predavanje je na rasporedu u petak, 25. travnja 2025. godine u 19 sati u multimedijalnoj dvorani Riznice Međimurja.

Karino Hromin Sturm je rođen 22. listopada 1946. u staljinističkom logoru u SSSR-u, gdje je proveo 11 godina. Roditelji, otac Tomo s otoka Ugljana, predavao je matematiku na Međunarodnom fakultetu u Moskvi, a majka Tereza, politologinja, gradišćanska je Hrvatica. Oboje su osuđeni u staljinističkim procesima na dugogodišnju robiju. U Hrvatsku su se vratili dobrotom Nikite S. Hruščova na molbu predsjednika Josipa Broza Tita 1957. godine. Baka Johana, bila je svjetski borac za ženska prava i radila je s Rozom Luksemburg, Klarom Cetkin, Dolores Ibaruri, Krupska, Alelueva i mnogim poznatim ženama na Konvencijama za prava žena.

Hromin Sturm  je bio voditelj Ureda Republike Hrvatske u Moskvi početkom 1992. godine, gdje je radio na priznanju Hrvatske i uspostavi diplomatskih odnosa s Rusijom i drugim državama bivšeg SSSR-a. Godine 1995. otvorio je Veleposlanstvo RH u Kazahstanu i bio veleposlanik do 1998. godine. Također je poznat kao autor “Političke Biblije 1” i “Strategije razvoja Republike Hrvatske”, te kao predsjednik ekonomskog pokreta “Zajedno”. Javno je istupao kao kritičar neoliberalizma i Europske unije.

Ulazak na predavanje je besplatan.