Zrinskice do bodova u neizvjesnoj završnici

U neizvjesnoj utakmici u dvorani Graditeljske škole pred dvjestotinjak gledatelja koji su bučno tijekom cijele utakmici bodrili svoje rukometašice Zrinski je ugostio ekipu  Murvice. Trideset sekundi prije kraja  Lea Vukojević postiže pobjedonosni gol za Zrinski, a u zadnjoj akciji gošći ključnu loptu brani Marta Kozjak i bodovi ostaju u Čakovcu . Teže od očekivanog su domaće rukometašice  došle do pobjede protiv Murvice koju su nedavno na  gostovanju pobijedile 34:28.

Iako su dobro počele i  imale stalno vodstvo, u jednom trenutku plus četiri (9:5), ali i previše promašaja Murvica do kraja poluvremena uspijeva poravnati (17:17).

U drugom dijelu gošće su te koje vode igru ,a domaće zbog slabe koncentracije zarađuju isključenja (Pajić dva i Gavrić tri puta). Kad je Murvica sedam minuta do kraja povela s dva gola razlika (26:28) činilo se da bodovi odlaze u goste . Međutim iskusni domaći strateg Goran Mrđen uspio je uzdrmati svoje igračice koje do kraja fanatičnom borbenošću preokreću rezultat. Na gol umjesto Anje Žvorc trener Mrđen stavlja Martu Kozjak koja s nekoliko dobrih obrana ulijeva samopouzdanje ekipi, a u posljednjim sekundama skida zicer za pobjedu svoje ekipe 30:29.

Za Zrinski su  igrale: Žvorc, Kozjak, Gavrić, Pajić, Vukojević, Car, Resman, K. Balić, Pavlović, M. Balić,

Pavlović, Šestak, Blagus, Senčar, Androić  Trener : Goran Mrđen

Kod Zrinskog najefikasnije su bile Vukojević i Gavrić s po 9 golova ,Car 6 , Resman 4 te Pajić i Balić s po 1 golom .

S nova dva  boda Zrinski je sada na tablici peti sa 17 bodom , s bodom manje od četvrtoplasiranog Bjelovara .

U slijedećem kolu čakovečke rukometašice odlaze na gostovanje kod Splita 2010.