KOŠARKAŠI RUDARA PORAŽENI KOD DUBRAVČANA

Košarkaši Rudara doživjeli su poraz i u 2. kolu C-1 lige sjever. Gostovali su kod Dubravčana iz Donje Dubrave, a susret se igrao u Kotoribi. Domaćini su bili bolji rezultatom 67:47.

Dubravčan-Rudar 67:47 (14:19, 19:4, 15:15, 19:9)

Rudar: Antolović L. 3, Brodar N. 4, Perčić T. 6, Levačić T. Radiković T. 18, Novak Rošić J. Dodlek S. (cap) 8, Vrbanić K. Sobočan L. 8.

Serija poraza protiv Dubravčana u gostima se nastavlja. Jedini je to klub regije sjever kojeg Rudar ne uspijeva dobiti na gostujućem terenu u kako god jakom sastavu igrao tamo. Domaći košarkaši od ove su sezone spojeni s KK Kotoriba te su tako ponajbolji igrači jednog i drugog sastava u Dubravčanu, dok mladi i talentirani igrači uz dva, tri veterana igraju za Kotoribu.

Rudar opet nije bio kompletan, a ovaj su susret odigrali bez i jednog organizatora igre pošto je Arijan Vinko-Novak odsutan zbog posla, a na ovaj susret nije došao ni Alen Varga. Da li je razlog bolest ili nešto drugo, nije nam poznato. Falio je i prvi bek šuter Marko Bedi, ali za njega se zna da ga svaki drugi vikend nema.

Rudar je prvu četvrtinu dobio s pet poena razlike, ali potpuno neobjašnjivo su pali u drugoj četvrtini u kojoj su postigli svega četiri poena. Domaćini su tako minus s početka drugog perioda pretvorili u plus deset do kraja poluvremena.

03

Rudar se vratio na mali zaostatak u dva navrata drugog poluvremena, ali kada se Dubravčan još jednom odvojio na dvoznamenkastu razliku u posljednjoj dionici, trener Branko Damjanović koji je mijenjao odsutnog Sašu Repalusta, daje priliku najmlađima pa se razlika do kraja popela na plus 20.

Jedini koji je parirao domaćinima bio je Tomislav Radiković s 18 poena. On je ujedno bio i jedini dvoznamenkasti u redovima Rudara. Saša Dodlek i Lucijan Sobočan zabili su svaki po osam koševa.

Rudar u sljedećem kolu dočekuje momčad Grafičara II iz Ludbrega. Većina te ekipe su iskusni veterani, a budu li naši dečki pravi, trebali bi upisati prvu pobjedu.

Ostali rezultati 2. kola: Grafičar II-Kotoriba 106:64, Vindija-Lepoglava 93:65, Čakovec Globetka-Donji Kraljevec 109:54, Nedelišće-Prelog 61:50, Petrijanec-Vinica 103:59.